Danseaftener Udskriv

 

 

 Dansebal i 2021 ( opdateret 22. november 2020)


Onsdag den 6. januar kl. 19-23 i Karstoft Samlingshus

Arr: Midalderklubben.

 

Fredag den 29. januar kl. 19-23 i Vemb Forsamlingshus

Arr: Vemb Pensionistforening.

 

Tirsdag den 2. februar kl 18:30-23 Lunden i Silkeborg

Arr: Aktive Seniorer.

 

Onsdag den 17. februar kl. 19-23 i Karstoft Samlingshus

Arr: Midalderklubben.

 

Fredag den 19. februar kl. 19-23 Studsgård Minihal

Arr. Danseforeningen af 1942.

 

Torsdag den 25. februar kl. 19-23 Ilskov Forsamlingshus

Arr: Hyggedans.

 

Fredag den 5. marts kl. 19-23 Videbæk Forsamlingshus

Arr: Videbæk Forsamlingshus. AFLYST PGA. CORONA

 

Onsdag den 24. marts kl. 19-23 i Karstoft Samlingshus

Arr: Midalderklubben.

 

Lørdag den 17. april kl. 19:30-24 Folkedanserhuset i Holstebro

Arr: Lørdagsklubben.

 

Lørdag den 24. april kl. 18-23 Sunds Forsamlingshus

Arr: Gamle melodier.

 

Onsdag den 28. april kl. 19-23 i Karstoft Samlingshus

Arr: Midalderklubben.

 

Lørdag den 8. maj kl. 18 i Stenager Forsamlingshus ( Forårsfest)

Arr: Singleklubben Orkanen.

 

Fredag den 21. maj kl. 19-23 Studsgård Minihal

Arr: Danseforeningen af 1942.

 

Torsdag den 27. maj kl. 19-23 Ilskov Forsamlingshus

Arr: Hyggedans.

 

Onsdag den 2. juni kl. 19-23 i Karstoft Samlingshus

Arr: Midalderklubben.

 

Onsdag den 30. juni kl. 19-23 i Karstoft Samlingshus

Arr: Midalderklubben.

 

Torsdag den 19. august kl. 19-23 Ungdomsgården Grindsted

Arr: Optimistdans.

 

Lørdag den 4. september kl. 19:30-24 Folkedanserhuset Holstebro

Arr: Lørdagsklubben.

 

Tirsdag den 7. september kl. 18:30-23 Lunden i Silkeborg

Arr: Aktive Seniorer Silkebrog.

 

Fredag den 10. september kl. 19-23 Højmark Hallen

Arr: Kreds Vest/Midt.

 

Fredag den 17. september kl. 19-23 Studsgård Minihal

Arr: Danseforeningen af 1942.

 

Lørdag den 18. september kl 18 i Stenager Forsamlingshus ( Høstfest)

Arr: Singleklubben Orkanen.

 

Torsdag den 30. september kl. 19-23 Ilskov Forsamlingshus

Arr: Hyggedans.

 

Fredag den 5. november kl 19-23 Videbæk Forsamlingshus

Arr: Videbæk Forsamlingshus.

 

Torsdag den 18. november kl. 18-23 Ungdomsgården Grindsted ( Julefrokost)

Arr: Optimistdans.

 

Torsdag den 25. november kl. 19-23 Ilskov Forsamlingshus

Arr: Hyggedans.

 

Fredag den 3. december kl. 17:30-23 Hejnsvig ( Julefrokost)

Arr: Hejnsvig Pensionistforening.

 

Lørdag den 4. december kl. 18 Stenager Forsamlingshus ( Julefrokost)

Arr: Singleklubben Orkanen.

 

Tirsdag den 7. december kl. 18:30-23 Lunden Silkeborg ( Julefrokost)

Arr: Aktive Seniorer Silkeborg.

 

Onsdag den 29. december kl 18-23 Sunds Forsamlingshus ( Julebal)

Arr: Gamle melodier.