Danseaftener Udskriv

 

 

 Dansebal i 2020

 

Tirsdag den 18. Februar kl 18:00 - 23:00 Ungdomsgården Grindsted.

 Arr: Danske Seniorer Grindsted.

 

Fredag den 21. Februar kl 19:00 - 23:00 Studsgård Minihal

Arr: Danseforeningen 1942.

 

Onsdag den 26. Februar kl 19:00 - 23:00 Karstoft Samlingshus

Arr: Midalderklubben.

 

Torsdag den 27. Februar kl 19:00 - 23:00 Ilskov Forsamlingshus

Arr: Hyggedans i Ilskov.

 

Fredag den 6. Marts kl 19:00 - 23:00 Videbæk Forsamlingshus

Arr: Videbæk Forsamlingshus.

 

Fredag den 13. Marts kl 19:00 - 23:00 Englystparken Børkop

Arr: Kulturudvalget.

 

Onsdag den 18. Marts kl 19:00 - 23:00 Karstoft Samlingshus.

Arr: Midalderklubben.

 

Torsdag den 19. Marts kl 18:00 - 22:00 Bavnehøj Nr. Snede.

Arr: Bavnehøj.

 

Fredag den 20. Marts kl 17:00 - 23:00 Aqua Juelsminde ( Forårsfest)

Arr: Bjerre Herreds Aktivitetsklub.

 

Onsdag den 25. Marts kl 19:00 - 22:30 Alhuset Kibæk.

Arr: Alhuset.

 

Lørdag den 28. Marts kl 18:00 - 01:00 Stenager Forsamlingshus ( Forårsfest)

Arr: Orkanen.

 

Onsdag den 15. April kl 19:00 - 23:00 Karstoft Samlingshus.

Arr: Midalderklubben.

 

Fredag den 17. April kl. 17:00 - 22:30 Lindegården Billund ( Forårsfest)

Arr: Danske Seniorer Billund.

 

Lørdag den 18. April kl. 17:30 - 22:30 Englystparken Børkop ( Forårsfest)

Arr: Kulturudvalget.

 

Fredag den 1. Maj kl 19:00 - 23:00 Ørnhøj Minihal

Arr: Ørnhøj og Omegns Pensionistforening.

 

Fredag den 15. Maj kl. 19:00 - 23:00 Studsgård Minihal.

Arr: Danseforeningen af 1942.

 

Onsdag den 27. Maj kl. 19:00 - 23:00 Karstoft Samlingshus.

Arr: Midalderklubben.

 

Torsdag den 28. Maj kl. 19:00 - 23:00 Ilskov Forsamlingshus

Arr: Hyggedans.

 

Fredag den 12. Juni kl. 19:00 -23:00 Højmark Hallen.

Arr: Kreds Vest/Midt.

 

Torsdag den 18. Juni kl. 19:00 - 23:00 Ungdomsgården Grindsted.

Arr: Optmistklubben.

 

Onsdag den 24. Juni kl 19:00 - 22:30 Alhuset Kibæk.

Arr: Alhuset.

 

Onsdag den 1. Juli kl. 19:00 - 23:00 Karstoft Samlingshus.

Arr: Midalderklubben.

 

Fredag den 21. August kl. 19:00 - 23:00 Studsgård Minihal.

Arr: Danseforeningen af 1942.

 

Tirsdag den 1. September kl. 18.30 - 23:00 Lunden Silkeborg.

Arr: Aktive Seniorer.

 

Fredag den 4. September kl 19:00 - 23:00 Vildbjerg Hallen.

Arr: Vildbjerg Seniorer.

 

Lørdag den 12. September kl 18:00 - 01:00 Stenager Forsamlingshus ( Høstfest)

Arr: Orkanen.

 

Torsdag den 24. september kl 19:00 - 23:00 Ilskov Forsamlingshus.

Arr: Hyggedans.

 

Torsdag den 22. Oktober kl. 18:00 - 22:00 Bavnehøj Nr. Snede.

Arr: Bavnehøj.

 

Fredag den 23. Oktober kl. 19:00 - 23:00 Højmark Hallen.

Arr: Kreds Vest/Midt.

 

Fredag den 6. November kl. 19:00 - 23:00 Videbæk Forsamlingshus

Arr: Videbæk Forsamlingshus.

 

Lørdag den 14. November kl.18:00 - 01:00 Stenager Forsamlingshus ( Julefrokost)

Arr: Orkanen.

 

Torsdag den 19. November kl.18:00 - 23:00 Ungdomsgården Grindsted.( Julefrokost)

Arr: Optmistklubben.

 

Fredag den 20. November kl. 17:30 - 23:00 Studsgård Minihal ( Julefrokost)

Arr: Danseforeningen af 1942.

 

Torsdag den 26. November kl. 19:00 - 23:00 Ilskov Forsamlingshus.

Arr: Hyggedans.

 

Fredag den 27. November kl 18:00 - 23:00 Højmark Hallen ( Julefrkost)

Arr: Kreds Vest/Midt.

 

Fredag den 4. December kl. 18:00 - 23:00 Hejnsvig (Julefrokost)

Arr: Hejnsvig Pensionistforening.

 

Nytårsaften Torsdag den 31. December kl. 17:30 - 24:00

Folkedanserhuset Holstebro.